Muzyka miasta i okolic – warsztaty

W sobotę 23 listopada 2013r. zaprosiliśmy uczniów szkoły i ich przyjaciół na warsztaty muzyczno-plastyczne pt. „Muzyka miasta i okolic”. W części muzycznej Gabriela Reguła przybliżyła uczestnikom nurt muzyki XXw. zwany muzyką konkretną. Wysłuchaliśmy i zinterpretowaliśmy utwory, w których oprócz dźwięków tradycyjnych instrumentów pojawiały się odgłosy miasta, okolic i przedmiotów. Świetna zabawa towarzyszyła m.in. utworom Leroy’a Andersona „Maszyna do pisania” i „Sandpaper ballet” oraz Pierre’a Schaeffer’a „Etude aux chemins de fer” i „Apostrophe”. Na zakończenie wszyscy rozpoznawali zagadki muzyczne (różne odgłosy). W części plastycznej Iwona Ramisz zaproponowała wykonanie kartek świątecznych z wykorzystaniem elementów, symboli z architektury i folkloru Pabianic. Każdy uczestnik miał wpleść w swoją pracę inny motyw za pomocą kredek, pasteli, farb, kredy i technik mieszanych. Zdjęcia z zajęć – w galerii.