V Przegląd Piosenek i Przyśpiewek Ludowych

Grupa "Szkraby i muzyka - Jesień" wzięła udział w V Przeglądzie Piosenek i Przyśpiewek Ludowych (2.04.2014r.), który organizuje Przedszkole Miejskie nr 8 w Pabianicach. Tym razem na scenie MOK wystąpiliśmy w stylizowanych strojach Śląska Cieszyńskiego. Dziewczynki: Maja, Amelia, Iga, Julia, Lena, Magdalena, Nadia oraz ich mamy zatańczyły z wielkim rozmachem. Męskiego honoru bronił tata Magdy i Nadii - Igor. Pierwszy utwór "Koziorajka" zaśpiewała Magda, zaś drugi "Gąsior" - Nadia z akompaniamentem solowym skrzypiec (G. Reguła). Po udanej prezentacji wszyscy otrzymali dyplomy i hiacynty oraz upominki od szkoły. Za pomoc w przygotowaniu strojów dziękujemy Zespołowi Pieśni i Tańca "Dobroń" oraz Przedszkolu Miejskiemu nr 12 w Pabianicach.