BARWY MUZYKI - koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic

11 czerwca 2014r. o godz. 18:00 sala restauracji JUBILATKA (ul. Piłsudskiego 12) wypełniona była po brzegi. Na scenie i tuż przed nią zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły Yamaha. Każdy utwór przyporządkowany był konkretnej barwie, o której opowiadały porowadzące Paulina Subczyńska i Gabriela Reguła. Jako pierwsi wystąpiły szkraby z rodzicami, którzy w białych kucharskich strojach i kolorowych muzycznych fartuchach zatańczyli i zagrali piosenkę o "Spaghetti". W wykonaniu najmłodszych usłyszeliśmy także tęczową piżamową wersję "Pobudki" oraz niebieską piosenkę o "Dzielnym Jasiu". Najstarsze dzieci z programu Szkraby i muzyka wykonały układ ruchowo-przestrzenny do dźwięków "Menueta" z "Eine kliene Nachtmusik" W.A.Mozarta. Młodzi instrumentaliści zagrali m.in. zieloną "Sielankę" (dzieci z JMC i JXC), czerwonego "Can can'a" (FK 1 i gitary klasyczne) oraz żółtą "Yellow submarine" (zespół gitarowo-keyboardowy z perkusją i śpiewem). Największy zespół w składzie: 7 keyboardów, 3 gitary klasyczne i perkusja, w czarnych maskach zaprezentował utwór "Lady in black". W wersji gitarowej zabrzmiała w odcianiach różu piosenka 'Every breath you take" ze śpiewem Pauliny Bednarczyk oraz partią perkusji wykonaną przez nauczyciela Adama Herbicha. Na zakończenie uczniowie w pomarańczowych strojach zagrali piosenkę "Nothing else matters". Partię gitary solowej zaprezentował Przemysław Mirowski; gitarzystki Paulina Bednarczyk i Natalia Nowak zaśpiewały, a 8-letni Filip Szydło, który od tego roku uczęszcza na zajęcia z tatą, rewelacyjnie zagrał na zestawie perkusyjnym. Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanych prezentacji.

Dziękujemy: Restauracji JUBILATKA - p. Jadwidze Oborskiej za udostępnienie sali, sklepowi "Asstonex" z Łodzi za użyczenie części nagłośnienia, p. Sylwkowi za zaangażowanie i pomoc techniczną oraz p. Markowi Smudze za opiekę akustyczną.