Milion gwiazd - Muzyka z Disneya

Wybiła osiemnasta. Przybyli wstrzymywali oddech spragnieni muzycznych wrażeń. Światło padające na pianistkę rozcinało salę pogrążoną w ciemności. Na ekranie pojawił się zamek, a z pianina popłynęła melodia...

W czwartek 27 kwietnia 2023 roku odbył się koncert Szkoły Muzycznej Yamaha w Pabianicach pt. "Milon gwiazd". Skąd ta nazwa? To właśnie te słowa rozpoczynają piosenkę będącą muzycznym logo wytwórni Disney, której utwory wykonali uczniowie. Uczestnicy zabrali publiczność w niesamowitą podróż od narodzin Króla Lwa, gdzie gitarzystom towarzyszyły niemowlaki, po krainę zmarłych odwiedzoną przez Miguela w oscarowej piosence Pamiętaj mnie. W repertuarze koncertu znalazły się znane piosenki, w tym Udało prawie się, Lawa, oraz utwory instrumentalne takie jak: The medalion calls z fimu "Piraci z Karaibów". Wśród wykonawców na keybordach grały czterolatki, "starszaki" oraz dorośli 60+. Perkusiści popisali się - ci najmłodsi - na marakasach, a starsi - na zestawie elektronicznym. Uzdolnieni wokaliści zaśpiewali solo i w zespołach. Zagrali również uczniowie grający na gitarach klasycznych i elektrycznych. Między występami bawiły widzów pełne humoru i uroku fragmenty bajek prezentowane na ekranie. Dzięki nauczycielom ze szkoły Yamaha, wsparciu rodziców oraz ciężkiej pracy uczniów wizja pani Gabrysi stała się rzeczywistością i niezapomnianym przeżyciem. Po kilkuletniej przerwie cieszymy się, że ,,pierwszy raz, jak sięga pamięć" mogliśmy powrócić do organizacji corocznych koncertów i dzielenia się naszą pasją do muzyki z innymi. Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań i sukcesów naszych podopiecznych, jak również do wspólnego odkrywania magicznego świata dźwięków!

Uczniów przygotowali: śpiew – Marta Gabryelczak-Paprocka, gitary klasyczne – Paulina Subczyńska, gitara elektryczna – Kacper Walczak, perkusja – Jędrzej Grenda, instumenty klawiszowe i programy dziecięce – Gabriela Reguła.