Zimowe gwiazdy – koncert pod Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

14 stycznia o godz. 18 w MOK w Pabianicach odbył się koncert „Zimowe gwiazdy” w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły muzycznej YAMAHA w Pabianicach oraz zaproszonych gości: Uli i Piotra Zubków. Patronat nad koncertem sprawował Prezydent Miasta Pabianic reprezentowany przez wice prezydenta Aleksandrę Jarmakowską – Jasiczek. Myślą przewodnią były rozważania o gwiazdach jako ciałach niebieskich, gwieździe betlejemskiej, gwiazdce śniegu, gwiazdach parkietu, ekranu i muzyki. Na scenie zabłysły dzieci i rodzice z grupy „Szkraby i muzyka” w układzie choreograficznym do piosenki Śnieżynki. Występy zespołów gitarowych rozpoczęli dwaj leworęczni nastolatkowie Tadeusz Staszek i Marcin Jary utworem Jingle bells. Brzmieniem gitar w układach na trio i kwartet zaprezentowane zostały kolędy Cichą noc, Przybieżeli do Betlejem, Mędrcy świata. W opracowaniach na cztery ręce na fortepianie zagrali: Natalia Sherzai i Maciej Meller wraz ze swoją nauczycielką Alicją Gałkiewicz. Aleksandra Fijałkowska wyczarowała spod klawiszy Poloneza a-moll Pożegnanie Ojczyzny M.K. Ogińskiego, zaś Madgalena Reguła – Marzenie dla Patrycji A. Cwojdzińskiego.  Uczniowie klasy keyboardu przedstawili repertuar z muzyki pop m.in. Joy to the world, Odpowie ci wiatr, Love story. W zupełnie odmiennej stylistyce muzycznej był Karnawał w Japonii wykonany przez zespół keyboardowy: Mateusz Wodziński, Mikołaj Kasznicki, Nadia Reguła; fortepian – Gabriela Reguła i bęben – Aniela Nowak. Nie zabrakło mocnego brzmienia gitar elektrycznych i zestawu perkusyjnego, a to za sprawą utworu Here’s a pirate z filmu „Piraci z Karaibów”. W prawdziwych korsarzy przeobrazili się z wiosłami (gitarami) Nikodem Górny i Adrian Wygodzki oraz mistrz pałek Filip Szydło przy akompaniamencie fortepianowym Gabrieli Reguły. Koncert zawierał również utwory wokalne m.in. piosenkę Mam tę moc zaśpiewały siostry Magda i Nadia z towarzyszeniem gitar w dłoniach Przemka Mirowskiego i Pauliny Bednarczyk. Atrakcją wieczoru był występ utalentowanego rodzeństwa z Warszawy – 10letniej Uli Zubek i 12letniego Piotra Zubka. Oboje są laureatami licznych konkursów i festiwali wokalnych. Piotr był także uczestnikiem drugiej edycji programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Ula zaśpiewała świąteczną kołysankę, a Piotr piosenkę Bambino Jezzu. W duecie wykonali Kolędę zatroskaną do słów T. Borowskiego. Na zakończenie publiczność pomachała wykonawcom chusteczkami.  Uczniów do koncertu przygotowali: Alicja Gałkiewicz, Kacper Walczak, Adam Herbich, Paulina Subczyńska, Maja Małek i Gabriela Reguła.