National Junior Original Concert 2019 w Pułtusku

Do koncertu w ramach NJOC z kompozycjami dzieci, które uczą się w polskich szkołach Yamaha przygotowali się uczniowie naszej szkoły. Wiosną, otrzymaliśmy informację, że spośród nadesłanych kompozycji z całej Polski do finałowej jedenastki zostały wybrane utwory napisane przez dwie uczennice naszej szkoły: Darię i Nadię. Daria Dróżdż skomponowała suitę Pory roku w opracowaniu na fortepian na cztery ręce. Do wykonania utworu zaprosiła koleżankę Magdalenę Regułę. W muzyce Darii odnajdziemy wiosenny śpiew ptaków, echo wakacyjnej podróży do Japonii, deszcz i nostalgię jesieni oraz znane dźwięki kolęd i pastorałek. Utwór Nadii Reguły to piosenka Music – that's our friendship. Nadia śpiewa (i gra na fortepianie) o tym, że muzyka, która jest jej pasją, pomaga jej w budowaniu przyjaźni. Podczas koncertu Nadii towarzyszył zespół w składzie: Magdalena Reguła – keyboard strings, Mikołaj Kasznicki – keyboard bass, Jędrzej Grenda – gitara elektryczna, Krzysztof Jarek – zestaw perkusyjny. W trakcie koncertu troje uczniów zaprezentowało umiejętność improwizacji na dany temat – motyw muzyczny. Na oczach publiczności (właściwie uszach) Ania z Zielonej Góry, Janek z Pułtuska i Nadia z Pabianic zagrali a vista krótkie utwory będące rozwinięciem wylosowanych motywów. Koncert przebiegł w miłej, niemal rodzinnej atmosferze. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy z rąk p. Joerna Fischera. Uczestnicy wymienili się drobnymi pamiątkami, które przywieźli ze swoich rodzinnych miast. Dziękujemy Urzędowi Miasta Pabianic i pabianickiemu ZWiK za podarowanie gadżetów dla uczestników koncertu.