"W małym kinie" - koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

18 kwietnia 2018 roku odbył się koncert z muzyką filmową. Przygotowywało się do niego większość uczestników kursów z naszej szkoły. Tuż przed godziną 18:00 otworzyły się drzwi sali widowiskowej MOK w Pabianicach dla przybyłych gości. Publiczność otrzymała programy zapowiadające 19 utworów związanych z muzyka filmową. Koncert rozpoczął się recytacją wiersza "Małe kina" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu p. Marty Gabryelczak – Paprockiej. Następnie na scenie wystąpiła jej uczennica Julia, która przy akompaniamencie Michała Makulskiego zaśpiewała piosenkę W małym kinie z reprtuaru Mieczysława Fogga. W kolejnych prezentacjach dzieci z rodzicami zatańczyły do utworów: Muminki - grupa niemowlaków, Pszczółka Maja – szkraby z wokalnym wsparciem Oli, Marysi, Nadii i Dominika, La la land – szkraby z akompaniamentem Magdy na fortepianie, Over the rainbow – grupa Music Wonderland. Uczniowie grający na gitarach klasycznych dali popis w utworach My heart will go on, Piraci z Karaibów, Harry Potter, Różowa pantera, Pretty woman z wokalistą Filipem. Ci bardziej sprawni w przebieraniu palcami na klawiaturze zagrali tematy z filmów Piękna i Bestia, Love story, Nigdy w życiu, Tylko mnie kochaj, Star Wars, James Bond. W wersji wokalno – instrumentalnej zabrzmiały Can't help falling in love – z własnym akompaniamentem gitarowym wokalisty Aleksandra oraz Tylko wróć przygotowane przez zespół rozrywkowy. Na zakończenie p. Gabriela Reguła zagrała na skrzypcach temat z filmu Lista Schindlera. Partię akompaniamentu wykonała na fortepianie gościnnie p. Maja Małek. W wielu utworach uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do treści filmu m.in. z maskami sów z Harrego, w kapeluszach pirackich, strojach pszczół, koszulkach z bohaterami Star Wars. W rolę konferansjerów wcielili się wybrani uczniowie oraz nauczyciele. Każdy numer muzyczny rozpoczynał się hasłem: Akcja! oraz filmowym klapsem, które realizowała 10-letnia Gabriella. Nad wykonawcami czuwał zawieszony prawie trzymetrowy Oscar. W organizacji ponad godzinnego koncertu pomogli: akustycy z MOK, Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze (użyczenie fortepianu), kino TOMI (plakaty do scenografii).