RAZEM NA WIOSNĘ - koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

Wszyscy uczniowie i sympatycy szkoły doczekali się corocznego wydarzenia jakim jest występ na wielkiej scenie i przedstawienie swoich umiejętności. Tegoroczny koncert został zaplanowany na wiosnę (24.04.2017r). To pozwoliło na prezentację innego niż dotychczas repertuaru. Koncert objął swoim patronatem Prezyden Mista Pabianic Grzegorz Mackiewicz. Przeważały występy zespołowe. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach wystąpiły niemowlaki z rodzicami w utworze Ojej. Dzieci z grup JMC zagrały melodie Kreciej rodziny, Dobranoc, Pracowitej pszczółki – w aranżacji na temat z wariacjami. Nie zabrakło prezentacji z wiodącą partią gitar klasycznych w utworach Romans hiszpański, Don't worry be happy, Chodź pomaluj mój świat. Wokaliści przyblizyli nam piosenki Wiosna oraz Matura. Szkraby wcieliły się w role: grupy baletowej do piosenki Fame, Anglików i nowojorskich taksówek z piosenki Englishman in New York oraz sekcji sprzątaczek w utworze I want to break free (najbardziej zapamiętany utwór koncertu). Zespół rozrywkowy zagrał Every breath you take oraz piosenkę skomponowaną przez Nadię Chwile życia. Koncert zakończyła improwizacja na temat przeboju Thank you for the music. Koncert prowadził Igor Reguła, który zabawiał publiczność a la Mariolka z kabaretu Paranienormalni.