European Junior Original Concert 2017 w Warszawie

Od 1972r. Yamaha organizuje dla dzieci – Junior Original Concert, który jest sposobnością do zaprezentowania własnych kompozycji muzycznych. Jest to wynik podstawowej koncepcji edukacyjnej Szkół Muzycznych Yamaha, która dąży do swobodnego wyrażania uczuć poprzez muzykę. Podczas 10th European Junior Original Concert, który odbył się 11 lutego 2017r. w Warszawie, wystąpili młodzi kompozytorzy z 9 krajów Europy. Warunkiem udziału, było napisanie swojej kompozycji i wykonanie jej (dzieci maksymalnie do 16 roku życia). Spośród ponad 2000 kompozycji wybrano 13 utworów do zaprezentowania podczas koncertu. Po raz drugi w historii EJOC do koncertu zakwalifikowali się uczniowie z Polski. Finałowym utworem koncertu, w którym partie chóru wykonali wszyscy młodzi kompozytorzy z Europy, była piosenka "Chwile życia" (The moments of life), skomponowana przez 9-letnią Nadię Regułę z Pabianic (śpiew i gra na fortepianie). Nadii towarzyszyli także jej koledzy z pabianickiej szkoły Yamaha: Filip Szydło (10 lat) – zestaw perkusyjny; Mikołaj Kasznicki (9 lat) – keyboard bass; Magdalena Reguła (12 lat) – keyboard strings. Dla młodych muzyków był to wielki sukces na arenie międzynarodowej.