Lista przebojów - koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

W środę 8 czerwca 2016 roku o godz. 18:00 zabrzmiały dźwięki rozpoczynające "Listę przebojów". Koncert w wykonaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli szkoły Yamaha poprowadził tajemniczy głos. Kolejne utwory i ich wykonawcy zapowiadani byli jak radiowe hity. Niemowlaki i najmłodsi gitarzyści wykonali Morskie opowieści. Szkraby wraz z rodzicami zatańczyli do piosenek Boso oraz Happy. W zespołach keyboardowo-gitarowych zabrzmiały Wehikuł czasu, Kołysanka dla nieznajomej czy Zawsze tam gdzie ty. Tematy muzyczne i ich improwizacje w utworów Wind of change, Sailing, Across the universe zagrali uczniowie Michała Makulskiego. Dzieci z klasy wokalu Marty Gabryelczak – Paprockiej zaśpiewały Ale to już było. Piosenka One moment in time wykonana została prze z dwie pianistki w układzie na cztery ręce. Gotarową wersję My heart will go on zagrał Przemek Mirowski, uczeń Pauliny Subczyńskiej. Oprócz znanych przebojów czworo uczniów programu JXC zagrało swoje kompozycje. Na zakończenie w elektrycznym wydaniu z chórkiem dziecięcym zabrzmiał utwór Another brick in the wall. Tajemniczym głosem okazał się Sylwester Jagudzki, będący jednocześnie głównym akustykiem tej imprezy. Całe przedsięwzięcie udało się także dzięki pomocy Towarzystwa Muzycznego im. K. Nicze – wypożyczenie fortepianu Yamaha; Przedszkolu Miejskiemu nr 12 – stroje do tańców oraz firmie Genesisart – dekoracje i plakaty.