Warsztaty - Moja Ojczyzna

W sobotę 7 maja 2016 roku zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w warsztatach historyczno - muzyczno – plastycznych pt. Moja Ojczyzna. O godz. 10:00 spotkaliśmy się przed Dworem Kapituły Krakowskiej w Pabianicach. Pani Justyna oprowadziła nas po muzealnych wnetrzach i opowiedziała o historii naszego miasta. Zwiedziliśmy także piwnice i poddasze dworu oraz ułozyliśmy odnalezione w zakamarkach puzzle. Po powrocie do szkoły p. Gabrysia zachęciła uczniów do stworzenia prac plasycznych przedstawiających rodzinne miasto. Podczas pracy słuchaliśmy najważniejszych melodii z różnych krajów czyli hymnów. Niektóre z nich próbowaliśmy takze zagrać na keyboardzie. Wszystkie prace wysłaliśmy na konkurs "Moja mała ojczyzna – Pabianice i okolice".